Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > „Подвижна тврдина“ - блиндиран Mercedes S 600 Guard
 
Spodeli
07 August 2014, 21:58


„Подвижна тврдина“ - блиндиран Mercedes S 600 Guard Mercedes-Benz S-Class „Подвижна тврдина“ - блиндиран Mercedes S 600 Guard
Автомобил кој ги поврзува функционерите, богатите бизнисмени, мафијата и заштитените сведоци ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Токму за потребите на горенаведените клиенти чија безбедност вреди повеќе и од 324.000 евра, Mercedes неодамна ја претстави блиндираната верзија на новиот S-Class и тоа во најлуксузната изведба - S600 Guard.

Овaa „подвижна тврдина“ е придвижувана од 6,0-литарски V12 мотор со 530 КС и 830 Nm вртежен момент.


Mercedes-Benz S-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил