Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Корисни Авто-Совети > Зошто на моето Audi му се потребни 10 секунди за да запали?
 
Spodeli
05 August 2014, 21:33


Зошто на моето Audi му се потребни 10 секунди за да запали? Audi A6 - 2010 Зошто на моето Audi му се потребни 10 секунди за да запали?
Освен овој проблем, моторот работи одлично, добро повлекува, не чади и се' е уредно...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Прашање: Неодамна купив половен Audi A6 TDI од 2008-ма година, а пред неколку дена се соочив со проблем. Имено, при првото стартување треба подолго да се завергла. Подоцна во текот на денот автомобилот уредно стартува. Освен овој проблем, моторот работи одлично, добро повлекува, не чади и се' е уредно. Возилото има изминато 285.000 километри. Што може да биде проблемот?

Одговор: Најпрво треба да се утврди исправноста на акумулаторот, односно со помош на тестер да се провери колку е полн, а исто така да се прегледаат и сите грејачи. Следниот чекор би бил мерење на компресијата за да се добие претстава за состојбата на цилиндрите. Во секој случај, со посета на било кој посериозен сервис би требало да добиете точно дијагностичко решение. Отстранувањето на дефектот препуштете го на стручни лица.


Audi A6 - 2010
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Корисни Авто-Совети 
 
 
 


Одберете нов автомобил