Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Барикело: Оваа недела на Херес ќе се види кој е брз
 
Spodeli
11 February 2010, 12:32


Барикело: Оваа недела на Херес ќе се види кој е брз  Барикело: Оваа недела на Херес ќе се види кој е брз
Пилотот на Вилијамс, Рубенс Бaрикело мисли дека на тестирањето кое денеска започнува на пистата Херес, ќе се дознае какви се реалните можности на тимовите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сите тимови од минатата година, заедно со новајлиите од Верџин Ресинг ќе ги извадат своите нови болиди и ќе ги извршат тестирањата на пистата кај Барселона.

„Оваа недела на Херес ќе се види кој навистина е брз. Реално претставувањето на болидите веќе ќе може да биде внимателно анализирано после подготвителните сесии кои ги направивме во Валенсија“, изјави Барикело.

„Ферари беа многу брзи минатата недела но треба да почекаме пред да дадеме конечни мислења, бидејќи сепак развојот на болидите е во доста рана фаза во предсезонските подготовки“,заврши Бразилецот.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил