Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Украл електричен автомобил и предизвикал страшна сообраќајна незгода
 
Spodeli
13 July 2014, 21:50


Украл електричен автомобил и предизвикал страшна сообраќајна незгода Tesla Model S Украл електричен автомобил и предизвикал страшна сообраќајна незгода
По фреквентните улици на Лос Анџелес дивеел со 150 km/h ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Неодамна во Лос Анџелес се случи страшна сообраќајна несреќа, откако човек успеал да украде луксузен електричен автомобил Tesla Model S, по што почнал да дивее по фреквентните улици со 150 km/h.

Атрактивниот автомобил бил украден во вечерните часови од салонот на локалното застапништво, а по дојавата од страна на вработените, полицијата тргнала во потера по крадецот.

Во текот на бркотницата еден од полициските автомобили загубил контрола и се оштетил, но крадецот и натаму го продолжил своето бегство со голема брзина и по неколку километри ја доживеал истата судбина.

Возилото Tesla Model S со брзина од околу 150 km/h нелетало на два автомобила и бандера, при што автомобилот се преполовил од силината на ударот и задниот дел се заглавил меѓу двата ѕида на блиската синагога.

Батериите задолжени за придвижување на електричниот автомобил завршиле во пламен, а иако делува неверојатно, возачот успеал да го преживее судирот и завршил во болница.

Вкупно пет лица биле повредени во несреќата, од кои две посериозно.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил