Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Враќањето на Шуми ја зголеми продажбата на картите
 
Spodeli
09 February 2010, 15:59


Враќањето на Шуми ја зголеми продажбата на картите  Враќањето на Шуми ја зголеми продажбата на картите
Враќањето на летечкиот германец, седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, ќе се одрази позитивно врз продажбата на билетите за сезонава....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првите индикации за тоа доаѓаат од Австралија, каде што во историјата Шуми започнуваше да лета кон новите шампионски достугнувања.

Иако Мелбурн парк повеќе не е прва трка во шампионатот сепак шефот на патеката, Дро Јорд изјави дека до сега продажбата на билетите е 20% повисока од минатата година.

Доколку оваа тенденција продолжи, тогаш 2010 година може да се покаже како решителна за спасување на многу од патеките чии организатори имаат огромни потешкотии со покривањето на финансиските дупки.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
abe ne e vo meclaren tuku vo mercedes - lanskiot brown gp
Напишан од wtf  пред  околу 125 месеци
Ima mn sto go sakaaat shumi kako i jas ,.... No vo FERRARI se razbira :D toj sto e vo ferrari e najdobar :D
Напишан од Kristijan  пред  околу 125 месеци
se ubavo ama so morse da ode vo meklaren? po go lice vo ferrari ..sea za 2 ta trebe da navivam :D
Напишан од risto  пред  околу 125 месеци
abe arno se vrati ama..... ni mi se verva deka ke bidi toj so bese porano.. edno e star drugoe povreden i treto im go svrte grbot na FERRARI
Напишан од dime  пред  околу 125 месеци
Ja vikam deka sumi ke ide tamu da go prci i da ja podigne gledanosta na F1 ne deka mu e do titula. Taka treba da im pokaze na ovie mockovcive sto e prav entuzijast, i prav fajter do kraj, a ne fincive ke ideme nie da si vozime reli mrsuli ni zaedni i Mika Hakinen i Kimi m'rs da ne gi gledam.
Напишан од nikola  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил