Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Lada Niva ќе добие ново руво
 
Spodeli
02 July 2014, 01:14


Lada Niva ќе добие ново руво Lada Niva Urban * Lada Niva ќе добие ново руво
Голема е веројатноста дека автомобилот ќе биде придвижуван од четири-цилиндричен, 1,7-литарски агрегат со 84 КС...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Вистинскиот SUV достапен за сечиј џеб, наскоро (точно на неговиот 37-ми роденден), ќе бидат претставен во ново руво. Премиерата се очекува на саемот за автомобили во Москва кој ќе се одржува во текот на август. Официјалното име на овој автомобил е VAZ-2121, а на прв поглед може да се констатира дека нема некои поголеми промени во однос на дизајнот.

Забележлива е новата решетка, која потсетува на постарата генерација на Range Rover, а евидентни се и промените во однос на трепкачите и багажникот. Засега не се познати техничките детали, но голема е веројатноста дека овој автомобил ќе биде придвижуван од четири-цилиндричен, 1,7-литарски агрегат со 84 КС, со кој до 100 km/h ќе забрзува за 22 секунди.

Исто така достапна ќе биде и LPG изведба, додека пак основниот модел ќе чини 12.500 евра. 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил