Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Мотори > Mercedes го претстави моторот за моделот AMG GT
 
Spodeli
17 June 2014, 15:59


Mercedes го претстави моторот за моделот AMG GT  Mercedes го претстави моторот за моделот AMG GT
Mercedes официјално потврди дека моделот AMG GT ќе биде придвижуван од 4,0-литарски V8 би-турбо бензински мотор и воедно објави дополнителни детали за овој агрегат кој според производителот е "технолошки квантен скок" ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Накратко, станува збор за Euro6 мотор кој тежи 209 kg, а кој со споменатата зафатнина од 4 литри и со помош на два турбополначи развива 510 КС (375 kW) при 6.250 врт/мин и максимален вртежен момент од 650 Nm.

Пред да го погледнете видеото, да споменеме и тоа дека M178 (како што е називот на овој агрегат), покрај во моделот AMG GT ќе биде вграден и во наредниот C63 AMG, а веројатно и во некои други модели. Првите испораки на AMG GT се очекуваат следната пролет, а официјалната премиера ќе биде есенва.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Мотори 
 
 
 


Одберете нов автомобил