Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Tesla ја проширува понудата
 
Spodeli
10 June 2014, 19:36


Tesla ја проширува понудата  Tesla ја проширува понудата
Американскиот производител на електрични автомобили, со цел освојување на светскиот пазар, планира SUV и модел од средната класа, односно конкурент на BMW 3 Series и Mercedes C Class...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И не само што новите модели ќе имаат уште понапредна технологија на погонот, туку SUV моделот, кој ќе ја има ознаката Х, ќе има дури и врати кои ќе се отвораат нагоре, како кај супер автомобилите. Овој модел, на пазарот ќе се појави веќе наредната година.

Во 2017 година, Tesla ќе лансира и конкурент во средната класа, со кој ќе почне да ги освојува и светските пазари, пред се благодарение на цената, која би била околу 50.000 евра, што и не е многу за целосно електричен, премиум автомобил од средната класа.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил