Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Во овој Mercedes возачот е тотално непотребен
 
Spodeli
03 June 2014, 13:56


Во овој Mercedes возачот е тотално непотребен  Во овој Mercedes возачот е тотално непотребен
Сакале ние или не, пред нас е иднината, во која автомобилите, наместо од луѓе, ќе бидат управувани од софтверски кодови...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Google отиде веќе прилично далеку во развојот на својот автономно управуван автомобил, а се чини дека ниту Mercedes не заостанува. Германците го опремија својот најпрестижен модел со технологија од иднината, а потоа го испратија на 100 km долг пат, од Манхајм до Форцхајм.

Ова не е прв пат да видиме како автомобили од типот на S 500 Inteligent Drive Prototype, самостојно управуваат додека возачот не реагира, но она што секогаш изненадува е брзината со која напредува технологијата.

Погледнете го видеото во продолжение, а во коментар напишете ни дали ви се допаѓа тенденцијата за автономно контролирани автомобили или пак засега, сте против ваквите иницијативи.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил