Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Монтецемоло не брза со изводите од тестовите
 
Spodeli
08 February 2010, 11:49


Монтецемоло не брза со изводите од тестовите  Монтецемоло не брза со изводите од тестовите
Претседателот на Ферари, Лука ди Монтецемоло, уверува дека успехот на тимот за време на првите тестови во Bаленсија нема да го вообразат ниту него ниту пак екипата....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Фелипе Маса и Фернандо Алонсо доминираа во сите три дена во Валенсија но откако тестот заврши техничкиот персонал на Ферари побрзи да изјави дека е премногу рано да се прават изводи за болидот.

Лука исто така го потврди нивното видување и го повика тимот да е повнимателен и да не смета на резултатите од првите тестови.

„Се радувам со фактот дека болидот ни е добро склопен. Подготовките пред сезоната е како играње фудбал во Август. Имаме многу проблеми и треба да направиме се за да го залепиме болидот за земјата“.

„Сеуште не знаеме колку брзи се другите. Резултатите на Маса и Алонсо ни даваат надеж но не треба да се прават изводи од нив. Мерцедес покажа добри резултати без важни компоненти на болидот. Сеуште не знаеме каков болид имаат Ред Бул, Мекларен исто така е опасен противник“, изјави Монтецемоло.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
taka e najaki sme ..... napred ferrari
Напишан од Kristijan  пред  околу 125 месеци
najaki sme...pozzz!!!!
Напишан од ferrari  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил