Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Сте слушнале ли автомобил „побесен“ од овој?
 
Spodeli
30 May 2014, 00:39


Сте слушнале ли автомобил „побесен“ од овој?  Сте слушнале ли автомобил „побесен“ од овој?
Изминатите години Dodge Challenger беше неправедно запоставен од страна на Chrysler, но сега кога Fiat ги презеде уздите, работите се менуваат ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Се чини дека Италијанците гледаат голем потенцијал во овој автомобил, па при редизајнот, во гамата е додаден SRT Hellcat со најмоќниот Hemi V8 агрегат.

Се прашувате колку моќен?

Според официјалното соопштение, повеќе од 600 КС. Резултатот е „најбесниот“ сериски автмобил кој што сме го слушнале во последно време. Уверете се и самите...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил