Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Роси нема храброст да вози во Ф1
 
Spodeli
05 February 2010, 13:46


Роси нема храброст да вози во Ф1  Роси нема храброст да вози во Ф1
Валентино Роси сепак им стави крај на најавите дека оваа година ќе се пресели на четири тркала, по што категорично решил да остане со моторите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И покрај најавите, кои говореа дека Валентино Роси ќе се одлучи да биде тест возач на Ф1 Ферари оваа година, сепак истиот реши јавно да ги отфрли тие гласини со што останува во мото спортот и во иднина.

„Неможам да кажам дека не ми беше забавно во Барселона кога го возев болидот на Ферари. Но сепак едно е за забава и за проба друго е професионално да се бавам со тоа. Едноставно тоа е премногу напорно за мене. Останувам на две тркала и во иднина.“ – изјави популарниот Доктор.

Од Ферари ниту во еден наврат не истакнаа дека Роси и дефинитивно ќе вози за нив во оваа сезона иако постоеше и таква можност. Роси е еден од најдобрите на две тркала како што рече истиот, но ретко кој веруваше дека истиот ќе биде добар во Ф1 болид.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил