Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Во наредните пет години Ferrari ќе лансира пет нови модели
 
Spodeli
11 May 2014, 13:36


Во наредните пет години Ferrari ќе лансира пет нови модели  Во наредните пет години Ferrari ќе лансира пет нови модели
Ferrari го претстави својот петгодишен план во кој беше потврдено дека производителот од Маранело секоја година ќе претставува по еден нов модел, односно ќе има за цел да "создаде богата понуда на автомобили со високи перформанси кои ќе имаат V8 и V12 мотори"...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сите модели ќе имаат четиригодишен животен век, по што ќе ги наследи нивната "М верзија", која ќе биде акутелна нови четири години. Покрај стандардните модели, Ferrari ќе остане расположен за развој и производство на "специјални серии", со кои ќе има за цел да привлече "високо-профилирани" клиенти.

Понатаму, вкупното годишно производство во текот на следните пет години не би требало да надминува 7.000 копии, бидејќи желбата на раководството на Ferrari е да се задржи ексклузивноста на брендот. Сепак, постои можност производството да се зголеми до 10.000 примероци, доколку се покаже дека постои "пораст на бројот на богати поединци", особено на т.н. пазари во развој.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил