Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Алонсо ја зацврсти доминацијата на Ферари
 
Spodeli
04 February 2010, 11:05


Алонсо ја зацврсти доминацијата на Ферари  Алонсо ја зацврсти доминацијата на Ферари
Фернандо Алонсо успеа да ја зацврсти доминацијата на Ферари во првиот од предсезонските тестови, откако денес беше најбрз на пистата во Валенсија....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Претходните два дена набрз беше неговиот клубски колега Фелипе Маса, а денеска Шпанецот ги израдува 35 000. фанови кои се собраа да го видат својот пулен за прв пат во болидот на Ферари.

Алонсо денеска го извозе набрзиот круг од 1.11:470 уште во почетокот на тренингот, време што беше и најбрзо во сите три дена. Уште повпечатлив е фактот што горивото во болидот не му беше на минималната граница со оглед на тоа дека тој продолжи и извозе уште 8 круга без да влезе во боксот.

И денеска исто како и вчера на третото место заврши Михаел Шумахер со Мерцедес. Германецот остана 1 секунда зад Алонсо но неговиот болид сеуште не располага со последната верзија на задниот дифузер и предното крило.

Денот за германецот заврши нешто порано бидејќи болидот имаше мали проблеми со хидроуликата. Шефот на Мерцедес, Рос Браун сепак вопшто не е загрижен за резултатите а истото мислење со својот шеф го дели и летечкиот Германец.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
golem fan sum na alonso ama tesko godinava nikogas nema vozeno vo ferari i tesko da se prilagodi
Напишан од miki  пред  околу 125 месеци
sumaxer stom se vrati poftorno ke bide tesko za ostanatite iako alonso e dobar vozac.
Напишан од zoran  пред  околу 125 месеци
samo sonuvaj za toa :)))))
Напишан од ma4or4e  пред  околу 125 месеци
Godinava ke gi tepame ko vol u kupuz.,
Напишан од Cuore Sportvo  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил