Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > СтефанГП го тестира болидот веќе овој месец, и патува за Бахреин без лиценца
 
Spodeli
04 February 2010, 10:59


СтефанГП го тестира болидот веќе овој месец, и патува за Бахреин без лиценца  СтефанГП го тестира болидот веќе овој месец, и патува за Бахреин без лиценца
Српскиот Формула 1 тим на СтефанГП денеска излезе со официјално соопштение пред јавноста дека ќе спроведе тестирања на болидот подоцна овој месец, на стазата Портимао во Португалија....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако беше јавно објавено дека тимот ќе ги направи првите тестови на својот болид, дојде и нова вест дека српската екипа ќе присуствува и на тестовите во Бахреин, а ги објави и датумите за двата теста - меѓу 25 и 28 февруари.

Пред тестот ќе се случи и официјалната презентација на болидот Стефан С-01. Казуки Накаџима е еден од првите што ќе седнат зад воланот на тимот во сопственост на српскиот бизнисмен Стефановиќ.

Од екипата тврдат дека болидот е подготвен, а тоа доаѓа пред се благодарение на големата помош од страна на повлечената јапонска екипа на Тојота.

Во Португалија освен Накаџима ќе замине уште еден пилот, чие име во моментов не и е познато на јавноста. Од СтефанГП на интернет објавија и снимка од канцеларијата каде се сретнале Зоран Стефановиќ и поранешниот главен дизајнер на МекЛарен Мајк Кефлан, а за што разговарале не е познато.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил