Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Citroen C-XR најавува нов мал кросовер
 
Spodeli
24 April 2014, 20:01


Citroen C-XR најавува нов мал кросовер Citroën C-XR * Citroen C-XR најавува нов мал кросовер
На саемот за автомобили во Пекинг, Citroen го претстави концепт моделот C-XR, со кој всушност се најавува скорото пристигнување на нов компактен кросовер, што најверојатно ќе биде Citroen изведба на Peugeot 2008 ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со оглед на тоа што Citroеn постигна голем успех на кинескиот пазар, новиот сериски модел во продажба ќе се појави токму таму, најдоцна до крајот на следната година. По ова може да се очекува дека автомобилот ќе биде пласиран и на европските пазари.

Од концептот убаво може да се согледа како би изгледал новиот модел. Автомобилот ќе биде опремен со 17-инчни алуминиумски тркала, а фактот што меѓуоскиното растојание изнесува околу 2,65 метри (меѓу најдолгите во класата), ветува комфор и просторност во внатрешноста, посебно за патиниците на задната клупа.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил