Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз
 
Spodeli
21 April 2014, 22:52


Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom - рачно изработен луксуз
Луксузниот и престижен Rolls-Royce Phantom, модернизиран пред две години, најмногу се продава на исток, па токму затоа таму е претставено и специјално издание со назив Pinnacle Travel ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој прототип е конструиран во одделот Rolls-Royce Bespoke и има за цел да се поистовети со кинеската страст за патување. Однадвор, автомобилот може да се пофали со двобојна комбинација и стилизирани детали.

Она што особено импресионира е луксузот кој го овозможува внатрешноста на возилото. Ентериерот е опремен со кожа во Morello Red варијанта и многу елементи изработени од дрво. Се разбира, материјалите се со највисок квалитет, а интересно е тоа што подлогите за подот се изработени од јагнешка волна.

Повеќе фотографии погледнете во галеријата подолу...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил