Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Разликата помеѓу стариот и новиот болид на Мекларен е како ден и ноќ
 
Spodeli
03 February 2010, 16:07


Разликата помеѓу стариот и новиот болид на Мекларен е како ден и ноќ  Разликата помеѓу стариот и новиот болид на Мекларен е како ден и ноќ
„Разликата помеѓу новиот болид во тимот на Мекларен Мерцедес и оној од минатата година е како ден и ноќ.“...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова го изјави светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Британецот остана вчудоневиден од новиот болид уште по првите извозени кругови на првиот официјален тренинг ден во Валенсија.

ХАмилтон дополни и дека сеуште е рано да се каже дали Мекларен Мерцедес е спремен да се бори за титулата, независно дали е во категорија на конструктори или пак кај пилотите.

Сепак, според него проблемите што ги имал болидот во текот на минатата година се надминати. Британецот успеа да победи само два пати минатаа сезона а со слабиот старт му ја подари титулата на новиот клубски колега Џенсон Батон.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил