Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби > Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet
 
Spodeli
17 April 2014, 22:59


Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet Nissan GT-R Nissan GT-R против Porsche 911 Turbo Cabriolet
Серискиот Nissan GT-R е исклучително брз автомобил. Толку брз што во последните неколку години беше „трн во окото“ на многу поскапи конкуренти како на пример Porsche ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сепак, забот на времето ги троши и најдобрите, така што дојде моментот Porsche да го удри последниот клинец во ковчегот на актуелната генерација GT-R (додека го чекаме новиот наследник).

Имено, екипата на списанието EVO направи директна споредба на тековниот GT-R со 545 КС и новиот Porsche 911 Turbo Cabriolet.

Во продолжение погледнете го видеото од трката...Nissan GT-R
 Фотогалерија
 Видео
Porsche 911
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Споредби 
 
 
 


Одберете нов автомобил