Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Споредби > Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS?
 
Spodeli
13 April 2014, 14:35


Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS? Porsche 911 Кој е побрз: SLS AMG Black Series или 911 GT2 RS?
Само затоа што одреден автомобил веќе не се произведува (како на пример Porsche 911 GT2 RS), тоа не значи дека не сакме да го видиме во директна споредба со автомобил кој наскоро нема веќе да се произведува (како на пример Mercedes SLS AMG Black Series) ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Тимот на магазинот EVO успеал да обезбеди по еден примерок од горенаведените модели, по што следуваше нивна споредба директно на патека.

Од една страна е моќниот Mercedes со 630 КС и 634 Nm кои на задните тркала се пренесуваат преку седум-брзински менувач со двојна спојка, а од другата страна е Porsche со 620 КС и 700 Nm кои исто така, се пренесуваат исклучиво на задните тркала преку рачен шест-брзински менувач.

Porsche-то е полесно, па до 100 km/h е за една десетинка побрзо, но што кога во прашање е цел круг?

Ќе погодите ли кој автомобил ќе се покаже како побрз?Porsche 911
 Фотогалерија
Mercedes-Benz SLS AMG Coupe 2009
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Споредби 
 
 
 


Одберете нов автомобил