Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба
 
Spodeli
12 April 2014, 12:39


Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба Tesla Model S Голем интерес за Tesla Model S во кабриолет изведба
Во зависност од видот на покривот, цената ќе варира од 29.000 до 49.000 американски долари ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Компанијата Newport Convertible Engineering нуди можност за преобразување на најпопуларниот електричен автомобил, Tesla Model X, во кабриолет. Можно е да се избере меѓу опција со цврст покрив, која ќе чини околу 49.000 долари, како и изведба со платнен покрив, по цена од 29.000 долари. Интересот е огромен, а најзаинтересирани за ваквата модификација се сопствениците од Калифорнија, Дубаи и Барселона.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил