Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Маса: F10 е многу подобар и полесен за возење од минатогодишниот болид
 
Spodeli
03 February 2010, 12:31


Маса: F10 е многу подобар и полесен за возење од минатогодишниот болид  Маса: F10 е многу подобар и полесен за возење од минатогодишниот болид
По вчерашните први предсезонски тестови во Валенсија, пилтото на Ферари, Фелипе Маса вели дека F10 е многу подобар од минатогодишниот болид, со кој имаа огромни тешкотии во текот на целата година....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според Бразилецот тој успеал веднаш да го наостри балансот на новата шасија со кој минатата година имале најмногу проблеми. Маса додаде дека сеуште е рано за генерални заклучоци и има уште многу работа да се заврши пред почетокот на сезоната 2010 во Бахреин.

„Новиот болид се престави одлично. F10 е мног подобар и полесен за возење од минатогодишниот болид. Минатата година имавме огромни проблеми со рамнотежата уште пред почетокот на сезоната, кои продолжија во текот на сезоната. Во новиот болид наоѓањето на перфетен балас на шасијата и подесувањето на суспензија е многу лесно. Среќен сум од првите впечатоциод F10, но сеуште е рано и имаме многу работа од првиот старт во Бахреин. Треба да се подготвуваме на најдобар начин за да ги исполниме своите цели во 2010-та година.“ - заврши Бразилецот.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил