Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шумахер: Се чувствувам како мало дете
 
Spodeli
03 February 2010, 12:26


Шумахер: Се чувствувам како мало дете  Шумахер: Се чувствувам како мало дете
Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер беше многу среќен после првиот ден од тестирањата во Валенсија ос тимот на Мерцедес....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Летечкиот германец изјави дека повторно се чувствува како мало дете. Како што е познато Шумахер денеска заврши како третопласиран зад Фелипе Маса од Ферари и Педро де ла Роса од Заубер и беше половина секунда побрз од својот клубски колега Нико Розберг.

„Во некој однос се чувствувам како повторно да е 1991 година, навистина кога започнав во Формула 1 бев шокиран за време на првиот круг и исклучително превозбуден на вториот и на сите наредни. И денес се случи апсолутно истото. Се чувствувам како младо момче на кое му дале играчка во рацете за да си игра“, прокоментира тој.

Шумахер, кој што помина 13 години во тимот на Ферари призна дека му е малку чудно да го гледа црвениот болид на скудерија Ферари и да знае дека тие не му се колеги од тимот.

„Нормално е, наеднаш го погледнуваш стариот болид на пистата а ти не си дел од него. Чудно е но ми беше многу мило да ги видам пријателите од Ферари. Мислам дека денеска завршивме одлична работа. Извозивме повеќе од 80 круга и за прв ден тоа е сосема доволно. Јас лично немам никакви здраствени проблеми. Се подготвував доста прецизно за ова враќање и истото дава резултати“, дополни пилето.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
taka e majstore ke gi rasturime :))))
Напишан од ma4or4e  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил