Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Подвозјето на Tesla Моdel S ќе се штити со титаниум
 
Spodeli
03 April 2014, 14:47


Подвозјето на Tesla Моdel S ќе се штити со титаниум Tesla Model S Подвозјето на Tesla Моdel S ќе се штити со титаниум
Во иднина нерамнините на патот нема да можат да ја оштетат батеријата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Илон Маск, основач и сопственик на Tesla Motors, вели дека не постојат никакви шанси Model S повторно да се запали при сообраќајни незгоди. Сега подвозјето на автомобилот е дополнително заштитено со титаниум и алуминиум така што во иднина нерамнините на патот не би можеле да ја оштетат батеријата.

„Дури и без овие модификации Model S е еден од најбезбедните модели. Шансите автомобилот да се запали се 1 наспрема 8.000, односно пет пати пониски од оние кај конвенционалните возила“, истакна Маск.


Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил