Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ферари избувна: Враќањето на Шуми е неморално
 
Spodeli
03 February 2010, 12:16


Ферари избувна: Враќањето на Шуми е неморално  Ферари избувна: Враќањето на Шуми е неморално
Председателот на Ферари, Лука де Монтецемоло вчера говореше доста чудно и оство во однос на враќањето на Шумахер во Формула 1 со тимот на Мерцедес ГП....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За време на презентацијата нановиот болидна Скудерија Ф10, шефот призна дека никогаш не очекувал легендата на Црвеното Коњче да вози некој друг болид за друг тим.

Мотеѕемоло го определи неговото сензационално враќање во Гран Прито како неморално. Во зборовите на италијанецот се гледаше разочарувањето и за прв пат Лука изјави нешто слично за седумкратниот светски шампион. Минатата година од базата на ферари се слушаше зборот „изнеадување“.

Шефот уште откри дека се чувствува одговорен за враќањето на Шумахер и за неговата желба повторно да вози во шампионатот. Михаел се откажа од спортот во 2006. година откако помина 13 години во Ферари а сега има три годишен договор со Мерцедес - Бенс.

„Го сакам Шумахер и јас сум тој неморален автор на неговото враќање. Јас ја разбудив неговата желба да се врати во Формула 1. Искрено кажано никогаш не сум помислил дека тоа може да се случи со друг тим, не со Ферари. Сега тој е наш противник како и сите други. Не се плашиме дека тој може да открие некои од нашите тајни и да изнсе информации, бидејќи е најголемиот професионалец што сум го запознал во мојот живот“, изјави Мотецемоло.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил