Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Шумахер: Односот со Ферари е добар
 
Spodeli
03 February 2010, 12:13


Шумахер: Односот со Ферари е добар  Шумахер: Односот со Ферари е добар
Михаел Шумахер шеговито ја изрази надежта дека нема да се случи тој по грешка да влези во боксот на Ферари за време на сезоната 2010....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во последните 14 години, германецот редовно ја посетуваше гаражата на италијанскиот бренд, но оваа сезона ќе мора да се јавува кај сребрените механичари на МЕрцедес при влегувањето во Боксот.

Во духот на шегата, Шуми изјави. „Можеби доколку згрешам и влезам во боксот на ФЕрари, момците таму ќе ми стават гуми за дожд на сончево време“.

„Надвор од шегите, сепак односот со тимот на Ферари е добар. Тие веќе ме поканија на традиционалните натпревари пред трките. Не може така лесно да се заборават сите прекрасни моменти поминати заедно. Сеуште сум во контакт со нив, доста често ми се јавува и Стефано“, изјави Шуми.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил