Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Браун: Розберг сам се согласи да му го даде бројот на Шуми
 
Spodeli
03 February 2010, 11:47


Браун: Розберг сам се согласи да му го даде бројот на Шуми  Браун: Розберг сам се согласи да му го даде бројот на Шуми
Шефот на Мерцедес ГП Рос Браун изјави дека Нико Розберг сам се согласил да му го даде натпреварувачкиот број на клубскиот колега Михаел Шумахер....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Нико требаше да стартува во следната сезона со бројот 3. По пристигнувањето во Сребрените стрели, Михаел го побарал бидејќи од суеверије не го сакал бројот 4 кој бил определен за него.

„Шумахер е доста суеверен кога станува збор за броевите“, изјави Браун. „За нас тоа барање на Михаел не беше никаков проблем, бидејќи Розберг не е заинтересиран за тие работи. Тој сам се согласи да му го даде својот број“, заврши британецот.

Минатата недела Розберг го прокоментира барањето на Шумахер со зборовите: „Кога ќе ја освојам трката на стартот во Бахреин никој нема да гледа со кој број е болидот, сите ќе се интересираат за тоа кој е пилотот на највисокото скалило на пиедесталот“.

Извор: Спорт Денес

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил