Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината
 
Spodeli
14 March 2014, 17:45


Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината Mazda 3 Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4 се финалисти во изборот за светски автомобил на годината
За нешто повеќе од еден месец, поточно на 17-ти април, на саемот за автомобили во Њујорк ќе биде прогласен светскиот автомобил на годината...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Финалисти во овој избор се Mazda 3, Audi A3 и BMW Серија 4. Во категоријата за луксузни автомобили победникот ќе се бара меѓу моделите Bentley Flying Spur, Mercedes-Benz S-Class и Range Rover Sport, додека пак Chevrolet Corvette Stingray, Ferrari 458 Speciale и Porsche 911 GT3 ќе се борат за титулата најдобар супер автомобил. За признанието најдобар "зелен автомобил" конкуренти се Audi А3 Sportback, BMW i3 и Volkswagen XL1, a во најтесниот избор за најдобар дизајн влегоа моделите BMW i3, Mazda 3 и Mercedes-Benz C-Class.Mazda 3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Audi A3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил