Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан?
 
Spodeli
12 March 2014, 19:02


Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан? Mercedes-Benz S-Class Mercedes работи на електрична верзија од S-Class седан?
Откако Mercedes-Benz претстави купе и plug-in хибрид изведба од својот S-Class седан, зошто серијата да не се заокружи и со еден електричен модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ваквата намера беше објавена од страна на официјални претставници на германскиот производител за време на саемот за автомобили во Женева. Исто така беше додадено дека за остварување на оваа цел, компанијата најпрво ќе мора да изработи батерии поголеми од вообичаените, иако засега станува збор само за првични замисли, така што останува да почекаме и да видиме што ќе донесе иднината.

Набрзо, Mercedes-Benz има во план да промовира неколку „зелени“ модели во САД, почнувајќи со целосно електричниот B-Class ED чија промоција е закажана за јули годинава. Потоа следуваат S-Class plug-in хибрид во првата половина од 2015-та, како и C-Class PHEV кон крајот на наредната година. На крајот, во 2016-та би требало да пристигне и C-Class верзијата со четири-цилиндричен BlueТEC агрегат.


Mercedes-Benz S-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил