Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Откриен F10, Физико останува трет возач
 
Spodeli
01 February 2010, 13:09


Откриен F10, Физико останува трет возач  Откриен F10, Физико останува трет возач
Ferrari го презентираше својот болид за оваа година, со кој ќе атакува на враќање на тронот во најбрзиот циркус на планетава. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Маранело беше центарот на збиднувањата во Четвртокот, каде што беа свртени сите очи на F1 љубителите.

Без некои радикални промени и некои детали превземени од Red Bull, тимот на Ferrari се подготвува за враќање меѓу врвот на Ф1 по ланската разочарувачка сезона. Ледените услови во Маранело, не дозволија Massa парадно да го извози новиот болид.

Ferrari деновиве ќе се обиде повторно да тестира во Маранело, но доколку повторно временските услови не дозволат, Валенсија ќе биде првата патека која ќе го почуствува Ф10 болидот.

Fernando Alonso беше дел од презентацијата, а Fisichella потврди дека времето за враќање меѓу активните Ф1 возачи поминало.

“Подобро е да се остане овде во Маранело како трет возач“ - изјави Италијанецот кој ги демантираше гласините дека ќе премине во еден од новодојдените тимови.
 

Стари коментари
dobro moze podobro malce da se izrazis ne da filozofiras glup li e sto li e alonso NE TEBE KE TE SLUSAAT ti si pameten se znaes idiot eden do koli.com.mk : IZBRISETE GO NEGOVIOT I MOJOT KOMENTAR POSO ME IZNERVIRA i smetam deka ne treba da navreduva!!! vozaci od f1 poubavo neka ne komentira
Напишан од stef  пред  околу 125 месеци
nisto ne biduva od vas ke zazalite sto go smenivte RAIKKONEN za toj glupakot alonso!!!!!
Напишан од pepi  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил