Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил
 
Spodeli
09 March 2014, 18:38


Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил Mercedes-Benz S-Class Coupe Женева 2014: S-Class Coupe - грациозен и префинет автомобил
Mercedes-Benz очигледно минува низ нова ренесанса кога е во прашање дизајнот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со моделот S-Class Coupe, производителот покажа дека може да создаде грациозен и префинет автомобил, кој нема да го загуби препознатливиот стил на Mercedes. Купето го доживеа своето јавно деби на саемот за автомобили во Женева, а фотографиите во продолжение се најдобар доказ за неговиот прекрасен дизајн. Станува збор за совршена комбинација на нежни, слеани линии со заоблен преден и заден дел. Внатрешноста е речиси во целост преземена од S-Class седан изведбата, а вклучува панорамски сончев покрив со Magic Sky Control технологија за регулирање на светлината.

Во САД овој автомобил ќе се продава како S550 Coupe 4Matic со 4,7-литарски, twin turbo V8 агрегат со моќност од 449 коњски сили, во комбинација со конвенционалниот седум-брзински автоматски менувач. Како една од позначајните технолошки функции се наведува "active curve tilting function", за побезбедно влегување во свиоци, што во практика би требло да изгледа доста забавно. Цената на купето се' уште не е објавена, а продажбата во САД ќе започне оваа есен. Повеќе фотографии во галеријата подолу...


Mercedes-Benz S-Class Coupe
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил