Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG
 
Spodeli
29 January 2010, 13:22


Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG Volkswagen Golf VI GTI Volkswagen го стартува R одделот, пандан на M-Power и AMG
Производителот на народни автомобили, ќе стартува нов оддел, наменет за автомобилите со високи перформанси. Тој ќе се вика R, а ќе биде пандан на BMW M, Audi Quattro и Mercedes AMG....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen веќе лансираше два модели од овој оддел, Golf R и Scirocco R, а понатаму се планира Jetta R, Passat R и Polo R. R изведбите ќе бидат позиционирани над GTI изведбите, односно ќе бидат најекстремните модели во гамата на Volkswagen.
 
Подоцна се планира и понуда на козметички R елементи, како дополнителна опрема за „обичните“ модели на германскиот производител.
 

Volkswagen Golf VI GTI
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
nema logika da se sporeduva r serija so m ili amg toa ti e isto ko da sporedis slon i mravka
Напишан од hhaha  пред  околу 106 месеци
eee uste sto godini vw nemoze da ja stigne bukvata M
Напишан од razor  пред  околу 108 месеци
N E C I N I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Напишан од SKODOMAN!  пред  околу 125 месеци
ZEMETE SI SKODA OCTAVIA RS DA VIDITE STO E MASINA ZA SOLICNA CENA!!! POSTUVAM GERMANSKO AUTO ALI OVA E DALEKU OD GERMANSKOTO DOSTOINSTVO!!!! NEMA NI UBAVA CENA NI UBAVA VOZNA!
Напишан од SKODOMAN!  пред  околу 125 месеци
ZEMETE SI SKODA OCTAVIA RS DA VIDITE STO E MASINA ZA SOLICNA CENA!!! POSTUVAM GERMANSKO AUTO ALI OVA E DALEKU OD GERMANSKOTO DOSTOINSTVO!!!! NEMA NI UBAVA CENA NI UBAVA VOZNA!
Напишан од SKODOMAN!  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил