Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
 
Spodeli
27 February 2014, 13:35


Електричен Golf VII Volkswagen Golf VII Електричен Golf VII
Развива 115 КС, со автономија меѓу 130 и 190 km ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Еден од најуспешните европски автомобили на сите времиња, се очекува да стане уште поуспешен. Во Германија отпочна продажбата на електричниот Golf VII, а почетната цена е 34.900 евра. Автомобилот е придвижуван од електричен мотор, кој развива 115 КС и до 100 km/h забрзува за 10,4 секунди. Во зависност од стилот на возење и условите на патот, автономијата на електричниот модел се движи од 130 до 190 km. Производителот нуди 8-годишна гаранција и богата опременост, почннувајчи од автоматска контрола на климата, грејачи за ветробранското стакло, кожен волан, до LED фарови.


Volkswagen Golf VII
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил