Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate
 
Spodeli
25 February 2014, 23:11


Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate  Први фотографии од новиот Volvo Concept Estate
Компанијата која работела на камуфлажата за автомобилот ги објавила овие фотографии на својата веб страница ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првите фотографии, кои рака на срце не откриваат многу, беа објавени на интернет. Интересно е тоа што новиот концепт е затскриен со прекривка, а токму компанија која ги произведува ваквите церади ги објавила сликите на глобалната мрежа. Новиот концепт следува по Concept Coupe што беше претставен минатата година на Frankfurt Motor Show, како и моделот Concept XC Coupe кој во јануари беше промовиран во Детроит.

Инаку студијата е дизајнирана во согласност со новата филозофија на Volvo, која ја промовираше новиот шеф на дизајнерскиот оддел Томас Ингенхалт. Иако не е потврдено, концептот најверојатно ќе се базира на модуларната платформа SPA, a ќе биде придвижуван од Drive-E агрегатот.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил