Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Citroen го подготвува новиот седан DS6
 
Spodeli
19 February 2014, 21:51


Citroen го подготвува новиот седан DS6 Citroën DS6 Citroen го подготвува новиот седан DS6
Според последните сознанија, Citreon има намера да ја пополни празнината оставена откако престана да се произведува моделот C6. Овој пат, бизнис седанот би се појавил под амблемот на премиум линијата DS...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Засега има малку детали, но според последните информации станува збор за автомобил со должина од околу 5 метри, кој би требало да биде квалитетно опремен и врз чиј дизајн влијание би имал концептот Numero 9. Моторизацијата најверојатно ќе ја чинат четири-цилиндрични турбо бензински и дизел мотори со моќност меѓу 200 и 240 КС, на кои секако, ќе им се приклучи и хибридна изведба.

Со цел да се компензира за малку послабата моќност во споредба со германската конкуренција, францускиот производител има намера дополнително да ја намали тежината на својот седан, со употреба на лесни материјали и нови дизајнерски решенија. 

Доколку развојот на автомобилот се одвива според планот, на пазарот би можеле да го очекуваме на почетокот од идната година, а неговата цена би се движела меѓу 35.000 и 40.000 евра.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил