Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Освежен дизајн и подобрени мотори за VW Scirocco
 
Spodeli
17 February 2014, 04:41


Освежен дизајн и подобрени мотори за VW Scirocco Volkswagen Scirocco 2009 Освежен дизајн и подобрени мотори за VW Scirocco
Volkswagen го претставува првиот поголем редизајн на своето успешно купе, Scirocco, кое сега покрај надворешните промени, добива и помоќни и поекономични мотори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Надворешните промени не се претерано забележливи, но доволни шест години старото Scirocco да изгледа посвежо од претходно. Поголеми се промените во внатрешноста, каде има повеќе ретро елементи.

Моторизацијата ќе ја сочинуваат четири бензинци и два дизели, сите со турбо полнач и директно впрскување на горивото, со сила од 125 КС (за 1.4 TSi моделот) до 280 КС (за R моделот со 2.0 TSi бензинецот). 
 
 
Во просек, од Volkswagen велат дека потрошувачката е намалена за 19% проценти во однос на претходникот, па така, за основниот модел со 125 КС, фабрички декларираната потрошувачка е 5,4 литри на 100 km. Сите модели, освен најмоќниот, ќе бидат опремени и со Stop&Start систем уште во серија.
 
Новото Scirocco ќе биде претставено на саемот во Женева на почетокот од Март.

Volkswagen Scirocco 2009
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил