Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Dacia го спасува Renault!
 
Spodeli
13 February 2014, 16:51


Dacia го спасува Renault!  Dacia го спасува Renault!
Успехот на Dacia на источните пазари, донесе дупло поголем профит во Renault, што полека ја враќа компанијата на старите патеки...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како еден од најбрзо растечките брендови во Европа минатата година, Dacia придонесе за скоро дуплирање на оперативниот профит на својата „мајка“ компанија од 728 милиони долари во 2012, на 1,2 милијарди долари во 2013 година.

Интересно, во иднина се очекува моделите на Dacia да продолжат да ја подобруваат оперативноста на групацијата Renault, каде припаѓа и јапонскиот Nissan.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил