Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Volvo ќе лансира нов систем за информации и забава во своите автомобили
 
Spodeli
20 January 2014, 04:20


Volvo ќе лансира нов систем за информации и забава во своите автомобили  Volvo ќе лансира нов систем за информации и забава во своите автомобили
Volvo S60 има моќ да изненади - иако овој автомобил не може да се вброи меѓу најлуксузните седан модели сепак и тоа како е доследан на намената за која е конструиран...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој автомобил има една прилично сериозна „пукнатина во својот штит“, иако рака на срце, ваквиот недостаток е препознатлив за целата компанија: неинвентивниот имиџ. Исто така, шведската марка не е баш отворена кон најновите револуционерни технички откритија, но Volvo работи на подобрување на ситуацијата во овој контекст, така што во својот автомобил го интегрираше системот Sensus Connect, пакет на функции кој беше лансиран неодамна, на CES манифестацијата во Лас Вегас.

Новиот систем ја надградува централната конзола со повеќе можности, меѓу кои е и Park&Pay, апликација што овозможува возачите да ги пребаруваат слободните паркинг места и да плаќаат за истите онлајн, од удобноста на својот автомобил. Други функции кои ја доловуваат разновидноста на Sensus Connect се Pandora-стриминг интернет радио, Wikipedia, далечинско стартување преку паметен телефон, планер за закажување состаноци, пребарување на дестинации и достапен WiFi hotspot.

Оваа зголемена функционалност се чини како голем чекор во вистинска насока, а Volvo исто така го освежи интерфејсот на системот со тематски позадини, подобрена е гласовната конторола и text-to-speech способностите.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил