Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Ford: "Имаме GPS во вашите возила, знаеме што правите"
 
Spodeli
14 January 2014, 19:39


Ford: "Имаме GPS во вашите возила, знаеме што правите"  Ford: "Имаме GPS во вашите возила, знаеме што правите"
Голема прашина се крена изминатиот викенд од другата страна на Атлантикот, откако на Consumer Electronics Show (CES) во Лас Вегас, првиот човек за маркетинг на Ford, ги шокираше присутните со скандалозна изјава што подоцна беше изменета...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во текот на медиумското претставување, Џим Фарли пред публиката изјави: "Знаеме кои од вас го прекршуваат законот, знаеме и кога го прават тоа. Имаме GPS во вашиот автомобил и знаеме за се' што правите. Сепак, овие податоци не ги отстапуваме на никој друг".

По бурната реакција на Интернет заедницата и американските медиуми специјализирани за автомобилизам, Фарли ја "омекна" својата изјава, сега тврдејќи дека Ford не ги следи своите клиенти без нивна согласност и претходно одобрување.

Патем речено - за одобрување се смета и потврдата дека навигацијата ја користите на ваш ризик, а вакво одобрување бара секој навигационен систем при негово стартување.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил