Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90
 
Spodeli
12 January 2014, 16:00


Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90  Со концептот XC Coupe, Volvo го најавува новиот XC90
Кон крајот на минатата година, Volvo најави премиера на нов концепт, а сега, на почетокот на 2014-та, шведскиот производител ги објави првитe слики од студијата за новата генерација на XC90...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Називот на концептот е XC Coupe, a неговата премиера ќе се одржи идната недела на саемот за автомобили во Детроит.

XC Coupe во основа го следи дизајнот на претходиниот, во јавноста одлично прифатен, Conept Coupe и заедно со него ја најавува иднината на дизајнерскиот јазик на Volvo. Со други зборови, од Швеѓаните може да се очекуваат убаво дизајнирани модели, кај кои преовладува чиста површина со елегантни линии.

Во внатрешноста на овој концепт можат да се сместат четири лица на четири засебни седишта. Исто така, сликите откриваат дека автомобилот е опремен со IntelliSafe безбедносен систем. Покрај ова, за сега не постојат поконкретни технички податоци за XC Coupe, но се надеваме дека производителот ќе ги објави деталите на денот на премиерата.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил