Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Објавени цените за новиот Chevrolet Spark
 
Spodeli
21 January 2010, 12:33


Објавени цените за новиот Chevrolet Spark C... Spark Објавени цените за новиот Chevrolet Spark
Новиот Chevrolet Spark, со основниот 1,0 литарски бензинец со 68 КС и најниското ниво на опрема L, на нашиот пазар ќе чини 7.880 евра....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Основното ниво на опрема е исклучително богато и вклучува 6 воздушни перничиња, електрични прозори напред, централно заклучување, радио со CD+MP3 и ABS. За моделот со клима уред, L/AC, треба да се одвојат 8.100 евра со попуст (без попуст цената е 8.580 евра).
 
Посилниот мотор 1,2 со 81 КС, во основното ниво на опрема LS Luxury Pack, со клима уред, чини 9.310 евра со попуст (без попуст 9.560 евра). Најбогато опремениот модел LT, со 1,2 моторот, чини 9.895 евра со попуст.
 
Повеќе за цените и моделските изведби можете да погледнете тука

C... Spark
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
Ne be ne davam za ovaa minijaturna kolicka 7.880 evra. Premnogu e skap. Kaj sum odvoil 8.000 evra ke dodadam uste 1.500 evra i ke zemam Grande punto so FULL oprema. Ovie sevroletive pa se i mnogu skapi za odrzuvajne.
Напишан од Igor  пред  околу 125 месеци
jas imam salon za avtomobili i mi pratija pratka shevrolet od novata seija po strucno kazano shevrolet a 5 shveroletot malce e kriticen za sedejne vnatresno e mal prostorot za sedejne tuka ke go spomnime i Hindai i 10 koga pravevme test za hindai i spark a 5 ocigledno deka shevroletot gi dobi rezultatite vi blagodarame na doverbata.
Напишан од robert  пред  околу 126 месеци
Dosta be ti so toa auto.mk na *** mi se kaci, tapa vi e sajtot....
Напишан од JGjkgjk  пред  околу 127 месеци
spark e super auto za tie pari a nekoi sto vikat deka trosi mnogu nema veze vo grad i to vo zimski uslovi max 7 litri a na otvoreno 5 litri ova e 100 posto provereno bidejki imam spark dve godini.a nekoi sto vikat deka deka se podobri pezo 107 ili citroen c1nema veze bidejki pezo 107 kosta mnogu poveke a vo sirina se skoro isti a za c1 moze da kazam daeka imam mnogu pomal bagaznik od sparkot e pa sega vidi koe e podobro.
Напишан од igor  пред  околу 127 месеци
www.auto.mk posetete go najdobriot portal za avtomobili www.auto.mk
Напишан од toni  пред  околу 128 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 5
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил