Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Ferrari California ќе добие наследник
 
Spodeli
26 November 2013, 23:15


Ferrari California ќе добие наследник  Ferrari California ќе добие наследник
Најпосакуваната италијанска автомобилска марка, во своите идни модели ќе вградува мотори со турбо полнач...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Перформансите на Ferrari автомобилите и натаму се подобри во однос на стандардните еколошки прописи. Сепак, Италијанците се свесни дека во иднина ќе мора дополнително да ги намалуваат штетните емисии, а користењето на турбо мотори е технологија која се покажа како многу успешна во тој поглед.

Челните луѓе на најпосакуваната италијанска автомобилска марка, сериозно размислуваат за турбо полначи уште од 2007-та, но се’ уште не се одлучиле за финалниот чекор, иако Ferrari веќе има произведувано турбо мотори, но за потребите на Maserati.

Извршниот директор, Амадео Фелис, неодамна во интервју за "Top Gear", истакна дека наследникот на California, кој се планира за следната година, би можел да добие турбо мотор. Фелис исто така додаде дека не сите идни модели од Ferrari ќе користат турбо полнач.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил