Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Mazda3 на природен гас
 
Spodeli
25 November 2013, 21:19


Mazda3 на природен гас Mazda 3 old Mazda3 на природен гас
Природниот гас станува се’ поважен и популарен извор на енергија, па така Mazda реши да се приклучи кон низата на производители кои го користат како гориво за своите автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Производителот од Хирошима на саемот за автомобили во Токио прикажа автомобил кој е концепт само на хартија. Имено, модификацијата е направена на 2,0-литарски SKYACTIV бензинец, кој располага со компресија во сооднос 14:1. Освен на гас, оваа Mazda3 може да се вози стандардно и на бензин, па само останува да почекаме и да видиме кога сериската изведба ќе се појави во салоните и колку ќе чини.

Ништо помала новина не е ниту SKYACTIV Hybrid, првиот хибриден автомобил од Mazda. Јапонците, сега за сега, не се подготвени да споделат премногу детали во врска со ова возило, освен податокот дека веќе споменатиот 2,0-литарски бензински мотор, би бил комбиниран со електричен мотор со во моментов непознати карактеристики. Прилично веројатно е дека ќе се користи никел-метал хидридна батерија, чија излезна моќност е 136 КС, додека просечната потрошувачка на сто километри е декларирана на 3,2 литри.

Хибридната изведба на Mazda3 за сега е планирана исклучиво за јапонскиот пазар.


Mazda 3 old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил