Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Ford Edge ќе се продава и во Европа
 
Spodeli
15 October 2013, 19:58


Ford Edge ќе се продава и во Европа Ford Edge Ford Edge ќе се продава и во Европа
Уште еден модел од Ford ќе стане т.н. "глобален автомобил", односно производителот ќе го прошири бројот на пазари на кои возилото би било достапно. Во овој конкретен случај станува збор за SUV моделот Edge, кој во иднина ќе може да се најде и на европските пазари...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој автомобил во САД се продава од 2007-ма, а во моментов на тамошниот пазар пристигна и неговата "освежена" верзија (на сликата).

Новиот, "глобален SUV", Ford ќе го претстави следниот месец во Лос Анџелес, а истиот на европските пазари би требало да биде достапен веќе следната година, со што ќе стане третиот SUV (покрај Ecosport и Kuga) и најголемиот модел во европската понуда на Ford.

Моторизацијата ќе биде преземена од моделот Mondeo, а на неговиот дизајн, исто така, првенствено ќе влијае овој седан. Во Ford веруваат дека токму во овој сегмент имаат што да понудат на пазарот и дека со лансирањето на новиот SUV ќе се подобри продажбата во Европа.


Ford Edge
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил