Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > General Motors ја купува Tesla!?
 
Spodeli
01 October 2013, 21:12


General Motors ја купува Tesla!?  General Motors ја купува Tesla!?
Генералниот директор на General Motors, Даниел Акерсон, на една неодамнешна конференција во Вашингтон најави дека неговата компанија планира да ја преземе Tesla, односно да ја интегрира во рамки на својата марка Cadillac ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla стана атрактивна цел за инвеститорите по последниот модел од серијата, седан со четири врати, кој се покажа како профитабилен проект. Акерсон исто така истакна дека постои голема веројатност дека нивниот актуелен електричен автомобил, Chevrolet Volt, ќе постигне значително пониски резултати отколку Тesla, така што аквизицијата е логичен чекор. Директорот додаде дека тој лично се сомнева во можноста пазарот за електрични возила да постигне значителен раст во блиска иднина.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил