Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Nismo - Уникатен рачен часовник за уникатни возачи
 
Spodeli
26 September 2013, 00:06


Nismo - Уникатен рачен часовник за уникатни возачи  Nismo - Уникатен рачен часовник за уникатни возачи
Доколку веќе сте виделе дека Samsung има во план на пазарот да лансира smart watch кој овозможува конекција и синхронизација со smart phone, сега ве информираме дека сличен часовник има и Nissan, а истиот е наменет за возачите на спортски модели ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Nissan Nismo Concept Watch е најверојатно првиот рачен часовник, кој преку Bluetooth може да се поврзе со системите во автомобилот. Така возачот на својот часовник ќе може да добива информации за потрошувачката на гориво, брзината, како и други податоци неопходни при возење на тркачка патека.

Се разбира, не би зборувале за smart watch, доколку истиот нема опција и за поврзување со социјалните мрежи. Часовникот доаѓа во две комбинации на бои, црно-бела и црно-црвена. Работи на литиум-јонска батерија, којa може да издржи седум дневно користење. Полнењето на батеријата се врши преку микро-USB порт.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил