Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Mercedes ја претстави GLA класата
 
Spodeli
24 September 2013, 22:28


Mercedes ја претстави GLA класата Mercedes-Benz GLA Mercedes ја претстави GLA класата
Mercedes-Benz на Frankfurt Motor Show го презентираше моделот GLA. Првите испораки од овој модел се очекуваат на почетокот од идната година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во суштина овој премиум crossover е набилдана А класа со повисоко подвозје. Димензиите изнесуваат 4.417/1.804/1.494 mm a зафатнината на багажникот e 421 литар односно 836 литри со повлечeни задни седишта. За дополнителен капацитет, клиентите ќе можат да нарачаат опционален пакет Load Compartment кој овозможува повлекување на потпирачите од задната клупа кон напред со што се добиваат дополнителни 60 литри, при што целокупната зафатнина би изнесувала 481 литар.

Внатрешноста е речиси целосно пресликана од стандардната А-класа, а разликите се во малите детали како на пример навлаките. Истото важи и за моторизацијата, па така во GLA ќе бидат вградени познатите бензински агрегати од 1,6 и 2,0 литри. Првиот ќе развива моќност од 156 КС (115 kW) и ќе се најде во изведбата GLA 200, додека вториот развива моќност од од 211 КС (155 kW) и ќе биде задолжен за придвижување на моделот GLA 250. Дизел моторите се претставувани од 2,2-литарскиот мотор со 136 КС (100 kW) во изведбата GLA 200 CDI и помоќна верзија од истиот агрегат - 170 КС (125 kW) вградена во моделот GLA 220 CDI.

Фотографиите погледнете ги во галеријата подолу...


Mercedes-Benz GLA
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил