Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Преглед на сите новитети за 2010 година
 
Spodeli
04 January 2010, 12:20


Преглед на сите новитети за 2010 година  Преглед на сите новитети за 2010 година
Наредени по азбучен ред, koli.com.mk ви ги претставува сите најавени новитети за оваа календарска година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во листата ги има сите модели кои се веќе најавени од производителите, или пак веќе имаат доживеано премиера кон крајот на минатата година. Изненадувања секако ќе има, а нив ќе ги очекуваме на поголемите саеми како тој во Женева на почетокот и во Париз на крајот од годинава.

Моделите се наредени по азбучен ред:

 

Alfa Romeo Giulietta


Aston Martin Rapide


Audi S5 Sportback


Audi R8 Spyder

 

Audi A8

 

Audi A1

 

Audi RS5

 

Audi A7

 

Bentley Mulsanne

 

BMW 5 Series

 

BMW X3

 

Chevrolet Spark

 

Chrysler 300C

 

Citroen C3

 

Citroen DS3

 

Dacia Duster

 

Ferrari 458 Italia

 

Fiat Punto Evo

 

Fiat Doblo

 

Ford C-Max

 

Honda CR-Z

 

Hyundai ix35

 

Hyundai Matrix

 

Jaguar XJ

 

Jeep Grand Cherokee

 

Kia Sorento

 

Kia Venga

 

Kia Sportage

 

Lexus LF-A

 

Maserati Gran Cabrio

 

Mercedes E Class Cabrio

 

Mercedes SLS AMG

 

Mini Crossman

 

Mitsubishi RVR


Mitsubishi i-MiEV

 

Nissan 370Z

 

Nissan Micra

 

Nissan Qazana

 

Opel Meriva

 

Peugeot 5008

 

Peugeot RC-Z

 

Porsche Cayenne

 

Renault Megane RS

 

Renault Fluence

 

Renault Megane CC

 

Renault Twingo CC

 

Rolls Royce Ghost

 

Saab 9-5

 

Saab 9-4X

 

Subaru Legacy

 

Subaru Outback

 

Suzuki Swift

 

Skoda Superb Combi

 

Toyota Auris Hybrid

 

Toyota Verso

 

Volkswagen CrossPolo

 

Volkwagen Touareg

 

Volkswagen CrossGolf

 

Volkswagen Phaeton

 

Volkswagen Sharan

 

Volkswagen Amarok

 

Volvo S60

 

Стари коментари
За мене само DS3.... ѕверче е : ))
Напишан од Мр.Дони  пред  околу 130 месеци
kade e osvezenata Corolla, ste ja ispustile ???
Напишан од stole  пред  околу 130 месеци
Navistina imate odlicni informacii,retko ubav i kompleten portal,samo prodolzete vo ist pravec,
Напишан од dr.Saso/Ohrid,  пред  околу 133 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил