Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Сегментот M на BMW нема да се занимава со автомобилите од серија „i“
 
Spodeli
19 September 2013, 17:47


Сегментот M на BMW нема да се занимава со автомобилите од серија „i“  Сегментот M на BMW нема да се занимава со автомобилите од серија „i“
BMW i3 и i8 моделите се ѕвезди на годинашниот саем во Франкфурт, па затоа не е чуди што Баварците треба да одговараат на многу прашања...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Едно од нив беше и кога може да се очекува М-изведбата на моделот i8. Одговорот: Никогаш. Инаку одговорот на ова прашање дојде директно од извршните директори на компанијата Cypselus von Frakenberg и Carsten Pries.

Според нив, нема никаква смисла да се вкрстуваат две возила со целосно различен идентитет. Тие исто така сметаат дека i8 е премногу бавен за да добие статус на вистински супер автомобил, но исто така откриваат дека немаат намера да конкурираат во овој сегмент.

Со други зборови, сите оние кои што се надеваа, можат да заборават за наследник на М1.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил