Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Камион му помина над глава за маркетиншки цели
 
Spodeli
18 September 2013, 22:30


Камион му помина над глава за маркетиншки цели  Камион му помина над глава за маркетиншки цели
Сигурно досега не сте слушнале за Роланд Свенсон? Човекот, наводно работи како инженер за Volvo Trucks, но можеби е и само актер. Како и да е, го закопаа до глава во земја за да се докаже дека шасијата на Volvo FMX е навистина цели 300 mm од подлогата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Луѓето кои работат на рекламите за Volvo камиони, несомнено добро се забавуваат. По неколкуте успешни рекламни спота, во најновиот уште еднаш се надминаа себеси и решија да закопаат еден од инженерите на Volvo (кој можеби е и само актер), до глава во земја.

Според тврдењето на Роланд, неговата глава заедно со заштитниот шлем, во рекламата е точно 275 mm од површината на земјата. Во таква ситуација, налета еден FMX камион чие подвозје, според исказите на производителот, е поставено 300 mm над земјата. Како што и самите ќе видите, Свенсон не ни трепна при минувањето на камионот. Погледнете го видеото, дури и да не е реално, мора да признаеме дека компанијата Volvo Trucks ги прави најинтересните реклами за камиони во светот. А можеби и најдобрите камиони воопшто...

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил